Yunus Emre’den Günümüze Şiir Dinletisi Etkinliği gerçekleşti.

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin 15. Kuruluş yılı etkinlikleri münasebetiyle bölümümüz tarafından 16.11.2022 günü 100. Yıl Kültür Merkezi’nde “Yunus Emre’den Günümüze Şiir Dinletisi” programı düzenlendi. Programa bölümümüz akademisyenleri Doç. Dr. Fatih Sona, Doç. Dr. Zeliha Gaddar, Doç. Dr. İbrahim Akyol, Doç. Dr. Nesime Ceyhan Akça, Doç. Dr. Özgür İldeş, Dr. Öğr. Üyesi Serap Aslan Cobutoğlu, Dr. Kazım Çandır, Araş. Gör. Esma Acar, öğrenciler ve halkımız katıldı.

Program Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimize saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Bölüm başkanımız Doç. Dr. Fatih Sona, 2007 yılında kurulan üniversitenin günden güne geliştiğini, iyi seviyelerde olduğunu ve ilerleyen zamanlarda daha da iyi olacağını söyledi. Bunun için büyük emekler sarf ettiklerini belirtti.

Fatih Sona, Yunus Emre’nin asırlar öncesinden günümüz insanına seslendiğini dile getirdi. Fatih Sona, Yunus Emre’nin şiirlerinden örnekler verip yorumladı. Bundan sonra Dr. Kazım Çandır şiirini okudu. Sonra sırasıyla bölümümüzdeki öğrenciler şiirleri okudular. Öğrencilerin şiirlerini tamamlamaları üzerine program sona erdi.

Yayınlanma Tarihi: 23 Kasım 2022 Çarşamba