ÇAKÜ SİNEMA VE TELEVİZYON BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN İKİ AYRI BAŞARI

  1. Benim Eserim Senaryo Yarışmasında ÇAKÜ’ye Ödül

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM), T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü desteği ile bu yıl 5’incisi düzenlenen “Benim Eserim” senaryo yarışmasında, ÇAKÜ Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Şahin Güneş, “Emek” adlı projesi ile mansiyon ödül almaya hak kazandı.

21 yıldır yönetmen ve senaristlerin telif haklarını alabilmesi için yoğun bir çaba sarf eden SETEM tarafından telif hakları ile ilgili bilincin artırılması hedeflemekte olup 148 senaryonun yarıştığı yarışmada bu yıl ilk defa mansiyon ödülleri verildi.

  1. Altın Safran Yarışmasında ÇAKÜ finalde

Bu yıl 25’incisi düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında 3 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmada finale kalan isimler belli oldu. 109 ülkeden 1448 eserin başvuru yaptığı yarışma ÇAKÜ Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Halil Şahin, “Kültürün İzinde” adlı projesiyle “Belgesel Film Yapım Destek Yarışması” finalistleri arasına adını yazdırdı.

Yayınlanma Tarihi: 14 Haziran 2024 Cuma